Folytatódik a Rajzfilmek a múltból sorozat, amelyben igyekszem bemutatni azokat az alkotásokat, amelyek gyerek vagy kamaszkorunk meghatározó élményei voltak, és talán felnőtt fejjel is szívesen újranézzük őket. (az első részben Jonny Questről írtam). Most a Magyarországon 2002-től, a Cartoon Networkön sugárzott Toonami rajzfilmjei közül idéztem fel a legjobban sikerülteket.
A Toonami műsorblokkot - A Toonami név egyébként egy szóösszerántásból jön: cartoon (rajzfilm) és a tsunami (cunami) szavakból - a Cartoon Network sugározta, Amerikában 1997. március 17-től, egészen 2008. szeptember 20-ai megszűnéséig. Négy év kihagyás után tért vissza 2012-ben, megújult arculattal az Adult Swim csatornán, ezúttal inkább az animekre koncentrálva (Dragon Ball, Yu Yu Hakusho, Naruto, Cowboy Bepop, Sailor Moon). Itthon 2006. szeptemberéig élvezhettük az elkülönített blokkot.
Samurai Jack
A Genndy Tartakovsky által megálmodott, és készített sorozat 2001 és 2004 között futott a Cartoon Networkön, majd lezárás nélkül abbahagyták. A Toonamis rajzfilmek közül talán Jack kalandjai szerezték a legnagyobb rajongó tábort. Ugyanúgy a képernyő elé tudott szegezni egy felnőttet, ahogy egy gyereket is. Főhős szamurájunk az időben vándorolva folytatja végtelen harcát a sötétség ura, Aku ellen. Kalandjai a legváltozatosabb ellenfelekkel és társakkal hozták össze, így találkozott például a sorozat egyik legszórakoztatóbb karakterével, a Skóttal is. Mindenki nagy örömére tavaly kapott egy ötödik évadot, aminek sikerült felül múlnia az előző négy szezont is.
Chris Colorado
26 epizódból álló francia animációs sorozat, 2001-ben debütált a Toonami műsorán. A Világvége után a túlélők megalakítják a "The World Federation"-t, és igyekeznek egy békésebb társadalmat teremteni. Néhány évtizeddel később azonban megjelenik Thanatos, a gonosz diktátor, aki átveszi Európa felett az uralmat kiborg seregével. Az ellenállás Chris Coloradot bízza meg, hogy szerezzen információt a kegyetlen zsarnokról. Mindeközben eltűnt apja után is nyomoz, akit árulónak tartanak. Frankó kis sorozat volt ez is, ami gyorsan a feledés homályába veszett.
Batman Beyond
Európában, így nálunk is, Batman of the Future címen futott. Az ikonikussá vált Batman Animated Series és a The New Batman Adventures sorozatok folytatásaként jött létre. Kb. 20 évvel azután járunk, hogy Bruce Wayne visszavonult, a futurisztikus bat-ruhát pedig egy középiskolás srác húzza magára (Az egyetlen sorozat, ahol Batmant tiniként ábrázolják). A sorozatban tök jól jelentek meg a sci-fi és cyberpunk elemek, emellett jól bemutatta milyen hatása lehet a társadalomra a tudományos fejlődésnek. Az IGN "Legjobb animációs sorozatok" Top 100-as listáján a 40. helyezést érte el, és több díjat is bezsebelt. A sorozat jelenleg is fut az RTL Spike műsorán.
Teen Titans
Az azonos nevű képregényen alapuló sorozat szintén nagy népszerűségnek örvendett, pedig rizikós vállalkozás volt 2003-ban egy kevésbé ismert szuperhős csapattal debütálni az Igazság Ligája mellett. A csapat a Starfire, Cyborg, Raven, Beast Boy, Robin - aki egyben a vezető is - ötösből állt össze. A legnagyobb különbség, hogy míg a füzetekben a főszereplők inkább a húszas éveikhez közelítenek, addig a sorozatban gyerekek. Az animáció némileg hajazott az animek stílusára, és inkább a humorosabb vonalat lovagolták meg. Emellett ügyesen megoldották, hogy egyik karakter se legyen elnyomva, és ez a csatajelenetekben is visszaköszön.
Ha tetszett a poszt kövessetek Facebookon és Instagramon is!